Bahar Aylarında Sokak Stili

Kış mevsimini geride bırakırken cıvıl cıvıl bahar renklerini taşıyan kıyafetler mağazalarda yerini almaya başladı. Peki bu bahar aylarında sokak stili nasıl bir tarz çiziyor? Bahar modası içinde bu yıl 80’lerden ilham alan çizgiler öne çıkıyor.

Sıcak günlerin rengarenk çiçek baskılı kıyafetler bu sene moda tasarımcıları ve bloggerlar tarafından çokça tercih ediliyor. Sokak trendini yakalamak için bu bahar baştan aşağı çiçek desenleri giyinmekten korkmayın. Çiçekli pantolonlar, ayakkabıları, çantaları, elbiseleri vitrinlerde çok sık göreceğiz. Özellikle çiçek baskılı transparan kumaşlarla şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Dileyene Çocuksu, Dileyene Enerjik

Çocuksu ve masum fırfır detaylar da oldukça trend. Fırfır detaylı bluzları geniş kesim pantolonlarla tamamlamanız tavsiye edilir. Volan detaylar da bahar çizgilerine romantik dokunuşlar katıyor. Sportif rahatlığı ön planda tutanlar için şık eşofman altları da tasarımcıların elinden kurtulmamış gibi görünüyor. Eşofman altıyla yetinmeyenlere denim ceket ve sneaker ikilisiyle spor şıklık yarışına katılmalarını öneriyoruz.

Maskülen Takımlar, Jean Ceket

Uzun yıllardır modacıların gözdesi maskülen takımlar bu bahar da sokakta tarzını konuşturmak isteyen kadınlar için vitrinlerde. Her devrin trendi jean ceketleri sezonun modası uçuş uçuş pileli eteklerle kombine edebilirsiniz.

Zaman zaman kaybolup tekrar moda olan bel kemerlerinden birkaç tane edinseniz iyi olacak. Elbiselerde bel vurgusu bu sezon yükselişte. Elbise demişken rengarenk çizgilerin oldukça sık kullanıldığını hatırlatalım.

Canlı Renklere Alışın

Pastel renkler yerini sarılara, turunculara, pembelere bırakıyor. Yeşilin her tonunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mavi de ise denim ve aqua tonları gözde. Turuncunun sıcaklığı ile çarpıcılığınızı arttırabilirsiniz. Mor ise leylak tonlarıyla bu bahar podyumlarda kendine yer buluyor. Kumral ve sarışın kadınları tercihi gibi görünse de esmerler için de sarı renkle barışmanın vakti geldi. Zira bol bol sarı her yerde karşımıza çıkacak.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top