Çilli ve Lekeli Yüze Makyaj

Bazı bayanların en büyük sorunu ciltlerindeki lekelerdir. Ama bu leke sorununu yüze yapılan makyajla kapatabilirler. Lekeli ve çilli cilde yapılan özel bir makyajla ciltteki bütün sorunlar kolay bir şekilde kapanır. Bazı erkekler çilli bayanları çekici ve güzel bulur. Bu yüzden çilleri leke olarak adlandırılması gerekir. Ciltte oluşan lekelerin ana sebebi güneşe maruz kalmak, hava kirliliği ve stres olarak sıralanabilir. Ciltteki lekelerin oluşumunu engellemek için koruyucu krem kullanılması gerekiyor. Ayrıca soya içerikli kremler kullanmanız cildinizin rengini açar.

Çilli Yüze Makyaj Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Lekeli ve çilli yüze yoğun bir şekilde makyaj yapmanız ciltteki lekeleri daha fazla meydana çıkmasına neden olur.

Makyaja ilk başlarken fondöteni çok ince bir tabaka halinde sürülmesi uygun olur. Fondöteni elle sürmek fondötenin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Lekeli ve çilli cilde fondöteni uyguladıktan sonra ince bir tabaka halinde pudra sürülür. Fondötenin üstüne sürülen pudra yapılan makyajın ömrünü uzatır. Makyaj yaparken yapılan yanlış cilde uygulanan kapatıcılardır. Cilde sürülen kapatıcılar ciltte terleme yaparak makyajın akmasına neden olur ve ciltteki lekelerin ve çillerin görünmesine neden olur. Kişi kendi ten rengine uygun olarak hafif bir makyajla ciltlerindeki lekeleri ve çilleri kapatabilirler. Bu tür sorunlu çillerde allık seçimlerinde şeftali ve pembe tonlarını tercih etmeleri uygun olur. Çilli bir yüze göz makyajı yaparken eyeliner sürmek uygundur.

Cildin Çillenmesini Engellemek İçin Neler Yapılmalıdır?

Ciltte özellikle yüzde çillerin meydana gelmesinin ana nedeni güneşe maruz kalmaktır. Bazı ciltlerin güneşe karşı duyarlılığı yüksek olduğu için kış aylarında sorun olmayan bu durum yazın gelmesi ile güneşin etkileri ile yüzde kendini gösteriyor. Bazı kadınların yüzlerindeki çil onların görüntülerine ayrı bir dekor verirken bazılarında oldukça sırıtan bir durum olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle güneşli havalarda ve yaz sıcağının etkili olduğu dönemlerde koruyucu kremlerin sürülmesi bu konuda oldukça etkili oluyor. Eğer ki yüzünüzde çiller meydana gelmişse en doğal yöntem olarak bitkisel yöntemlere başvurulması gerekiyor. Bitkisel çözümler ile çillerden kurtulmak mümkün hale geldiği gibi daha sağlıklı ciltlerin oluşmasını sağlıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top