Site icon Pembeyaz.com

Cilt Bakımında Gül Suyu Kullanımı

Cilt Bakımında Gül Suyu Kullanımı

Gül suyu cilt bakımımızı sağlama ve cildimizin güzelliğini koruma konusunda uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir ürün olup, büyüklerimizden, annelerimizden anneannelerimize birkaç kuşağın gözdesi olmayı başarmıştır. Gül suyu uzun yıllardır bilinen en doğal ve tedarik edilmesi en kolay olan cilt bakım ürünü olmaktadır. Bunun yanında saf ve katkısız olması en masum ve doğal ürünlerin başında gelmesi sebebiyle çok uzun yıllardır kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Uzun yıllardır cilt temizleme, cilde ihtiyacı olan nemi sağlama ve sivilceleri ortadan kaldırma gibi birçok alanda ciddi etkiler göstermektedir.

Gül Suyunun Cilde Yararları

Hassas ciltlerin en büyük problemi hemen hemen her ürün kullanımı sonrası, cilt yüzeyinde ortaya çıkan kızarıklıklardır. Gül suyu bu riski tamamen ortadan kaldırır. Çünkü hassas ciltlere bile uygun ve yatıştırıcı özelliktedir. Gül suyu iltihapları önler ve kaşıntıyı önemli oranda azaltır. Bu sebeple egzama veya mantar gibi cilt hastalıklarının sebep olduğu kuruluk ve kaşıntıya da iyi gelir.

Sivilceler için ise cildinizi düzenli olarak gül suyu ile temizleyerek bu problemi önemli oranda engelleyebilirsiniz. Cildiniz mat ise, onun da çözümü gül suyunda. Cildi güzelce temizleyen ve aynı zamanda da nemlendiren gül suyu, birkaç uygulamadan sonra cildinizde daha parlak bir görünüm kazandıracaktır. Aynı zamanda siyah nokta oluşumunu da engellemektedir.

Cildi Nemlendirmek İçin Gül Suyu Kullanımı

Cildin gerektiği kadar neme sahip olmadığı durumlarda gül suyu oldukça iyi bir nemlendirici olabilir. Gül suyunun faydaları için tam olarak yararlanmak istiyorsanız, mutlaka doğal olan gül sularını tercih etmeli, içerisinde esans bulunanlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Birçok cildin, içeriğinde esans bulunan ürünlere karşı tepki verdiğini, özellikle içeriğinde alkol bazlı esans bulunan ürünlerin cildi aşırı derecede kuruttuğunu ve kızarıklığa sebep olduğunu unutmayın. Gül suyu ile cildi nemlendirmenin yanı sıra, günlük temizliğini yapmanız da mümkün olmaktadır. Bunun için ise bir miktar pamuk yardımıyla gül suyunu cildinize uygulayabilirsiniz. Cildin günlük temizliğini yapabileceğiniz bu basit ve düşük maliyetli uygulama hem etkili hem de kolaydır. Üstelik gül suyunun cildinizde zarar verme riski de neredeyse imkansızdır.

Exit mobile version