Cinsellikte Zevk Noktaları

Çiftler arasındaki yakınlaşmalar bir ilişkinin sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlayan en önemli aktivitelerden biridir. Birçok çift cinselliği sorunsuz yaşıyor olsa da bazı nedenlerden dolayı çiftler arasında mutsuzluk ve uyumsuzluklar meydana gelebilir. Bu anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak için her iki tarafında üstüne düşen şeyler vardır. Özellikle cinsellikte zevk noktaları bu uyumsuzluğu gidermek için bilgi edinilmesi gereken konuların başında gelir. Kadınların da erkeklerin de öyle noktaları vardır ki tam anlamıyla zevke ulaşmalarını salar. Cinsellikte zevk noktaları ve cinsellikten zevk almak için bazı aşamalara gereken önem verilmelidir.

1.Cinselliğinizi Sınırlandırmayın

Cinsellik eşler arasında bir görevden ziyade yaşanması gereken anlar olarak algılanmalı ve ilişkiniz yıllar geçse de ilk günkü heyecanını korumalı. İlk günkü heyecanı korumak için de cinselliğe yeteri kadar zaman ayrılmalıdır. Düşüncelerinizi fantezilerinizi partnerinizle paylaşmaktan çekinmeyin, bu sayede gelişen hayal dünyanız cinsel hayatınıza renk katacaktır.

2.Ön Sevişme

Ön sevişme olmazsa olmaz kısımların başında gelir. Çünkü bu aşamada çiftler birbirine yakınlaşarak haz noktalarını uyarmalı ve sevişmeye hazır hale getirmelidir. Cinsellik bedenin yanında zihinde yaşanan bir durumdur, hissettiklerinizi ve haz aldığınız noktaları partnerinizle paylaşarak aldığınız zevki artırabilirsiniz. Ön sevişmede çiftler oral seks tercih edebilir. Kadınların göğüs uçları oldukça hassas bölgelerin başında gelir. Hafif dil darbeleriyle kadının zevk alır, aynı şekilde erkeklerin de cinsel organının uç kısmı oldukça hassas ve uyarıya açıktır. Kadının hafif dil darbesi ile penise yapacağı uyarı cinsel ilişkiden alınan zevki artıracaktır.

Ön sevişme esnasında öpüşmek de oldukça önemli bir aşamadır. Dudakların yanı sıra boyun ve kulak kısmı da cinsellikte zevk noktaları gösterir. Nefes alış verişiniz de öpüşme ve sevişme heyecanını artıracaktır.

3.Pozisyonlar

Pozisyonlarınızı sınırlandırmayın. Size ve partnerinize en uygun pozisyonu deneyerek seçebilirsiniz. Bu pozisyonlar sizin cinsellikte zevk noktaları ve tercihlerinize göre değişir. Kadın ve erkeğin zevk alma pozisyonları farklılık gösterebilir. Kadınların G noktasını uyaran en önemli pozisyonlardan biri erkeğin üstte kadının altta olduğu pozisyondur.

Erkeklerin G noktalarından biri ise testislerin birleşim yeridir. Penis ucuna dokunuşlar yaparken testislere dokunmak da erkeklerin cinsellikten aldığı hazzı artırır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top