Doğal Yollarla Saça Bakım Yapmak

Kadın erkek herkesin en dikkat ettiği bakım konularından biri saçlardır. Saçlar ilk görünüşte oldukça önemli bir yer kaplıyor. Erkeklerin yakışıklılığı, kadınların güzelliğini ön plana çıkaran şeylerden biridir. Bu Kadar önemli olan saçların yıpranması da çok hızlı oluyor. Gün içerisinde gündelik yaşamın tüm toz toprak vb. şeyleri üzerinde toplayan saçlar kullanılan şekillendirici gibi kimyasal ürünlerle de yıpranıyor. Saçlarınızı daha bakımlı yapmak için bir sürü parayı saç serumu, şampuan maske gibi ürünlere harcayarak saçlarınızı kimyasal ürünlere mağruz bırakmayın. Bunun yerine doğal yollarla saça bakım yapmak mümkün. Evinizde bulunan ya da çok ucuza temin edebileceğiniz malzemeler ile saçlarınıza bakım yapıp canlı bir görüntü kazandırırken güçlendirirsiniz.

Zeytin Yağ İle Bakım

Zeytin yağ vücut için onlarca fayda sağladığı gibi saçlarında en iyi dostlarından biri. Nemlendirici özelliği yanında kepeğe karşıda koruyan zeytin yağ güçlü ve parlak saçlar için en iyi yollardan biri. Zeytin yap ile yumurta sarısını iyice karıştırdıktan sonra saç kökleriniz dahil olmak üzere tüm saça yedirin. Bir bone ile kaptığınız saçı yaklaşık 30 dakika böyle beklettikten sonra saçları çok iyi bir şekilde duruladığınız da ilk kullanımla beraber zeytin yağ gücünü gösterecek çok daha güzel saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Bunu saçınızın durumuna göre ortalama 15 günde bir uygulayabilirsiniz.Doğal Yollarla Saça Bakım Yapmak

Saçların Parlak Olması İçin Bal

Doğadan gelip onlarca fayda sağlayan ürünlerden biri baldır. Bal ciltte görülen birçok hastalığın tedavisi için yardımcı olduğu gibi çok daha parlak saçlar içinde katkıda bulunur. Yapmanız gereken tek şey balı biraz suda iyice eritip saçlarınıza yedirmek. Eskisinden çok daha dikkat çeken, hacimli saçlara sahip olursunuz. Balın besleyici etkisi ile dökülmelerinde önüne geçilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top