Genç Gösteren Makyaj İpuçları

Makyaj yaparken yüzünüze doğru malzemeleri doğru şekilde uygulamanız kusurlarımızı gizleyen en önemli adımdır. Yüzünüzün güzel yerlerini ortaya çıkaran makyaj teknikleri ve kaliteli makyaj ürünlerini bilmenizi ve araştırmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Genç gösteren makyaj ipuçları ve detaylarını bilmeniz işinize yarayan genç ve canlı bir görünümü size kazandıracaktır.

Makyaja Başlarken Neler Yapılmalıdır ?

Tazelenmiş, ve canlı bir cilde sahip olmak için öncelikle cildinizi temizlemelisiniz. Daha sonra da uygun bir nemlendiriciyle yüzünüzü nemlendirmelisiniz ki makyaja hazır olsun. Aksi takdirde cildiniz makyajı kusabilir veya istediğiniz gibi olmaz. Daha sonra cildi sıcak ve canlı gösteren tonlarda bir fondöten sürerek makyajınıza genç bir zemin sağlamış olursunuz. Fondöteninizi yüzünüze asla elinizle değil hafif nemli bir süngerle uygulamanızı tavsiye ediyoruz ki farkı siz de göreceksiniz. Likit, krem ve jel ürünlerden olan göz farları, krem aydınlatıcılar, krem allıklar ise mutlaka yanınızda bulunmalı. Maskaradan evvel kirpiklerinizi, kirpik kıvırıcıyla biraz daha dolgunlaştırabilirsiniz. Böylelikle gözleriniz olduğundan iri ve canlı görünür. Ardından siyah bir maskarayla kirpiklerinizi sabitleyebilirsiniz. Siyah göz kalemi yerine daha yumuşak kahve tonlarını tercih ederek gözlerinizdeki ifadenin yumuşamasını sağlamalısınız. Daha sonra bir pudra kullanmak istiyorsanız şeffaf ve ışığı yansıtan hafif bir pudra seçerek cildinize nazikçe uygulayın. Göz altı morluklarınız varsa kusurları kapatmak gereklidir. Bir kapatıcı seçerek cildinize yakın tonlarda uygulamalısınız. En can alıcı ve dikkat çekici olan dudaklarınız için ise ilerleyen yaşlar ile birlikte hacim kaybetmeye başladığını unutmayın. Dudaklarınızı daha dolgun gösterecek olan natürel tonlu parlatıcılar ve pastel tonlu rujlar en ideal seçimler olacağı için kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bölge Bölge Küçük Makyaj Hileleri

Yüzünüzdeki küçük kusurları makyaj ipuçları ile kapatabilirsiniz. Örneğin; dudaklarınız inceyse ortalarına açık renk bir ruj ve kenarlarına daha koyu tonda bir ruj uygulayarak algıda farklılık yaratabilirsiniz. Kemerli bir burnunuz varsa, kontürleme işlemi yapmanız iyi bir seçim olacaktır. Saklamak istediğiniz bölgelerinizi koyu tonda tutmanızı tavsiye ederken cildinizden iki ton koyu bir fondöteni burnunuzun iki yanına çizgi halinde uygulamanız iyi bir tercihtir. Göz farınızı uygularken de önce kapatıcı bir baz kullanmanız ince kırışıklıkların belirginliğini azaltacaktır böylelikle göz kapaklarınızı yorgun ve ağırlaşmış görünmekten kurtarabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top