Gözaltı Morluklarına Doğal Çözümler

Genelde bayanlarda görülen gözaltı morluklarının sebebi uykusuzluk, yorgunluk, stres gözaltı morluklarını tetikleyen en büyük unsurlardan biridir. Hanımlar genelde gözaltlarını kozmetik ürünler kullanarak kapatmaya çalışır. Fakat bu kesin çözüm değildir. Bunun için gözaltı morluklarına doğal çözümler bulup uygulamak en doğrusudur. Hanımlar gözaltı morluklarından kurtulmak istiyorlar ise öncelik ile beslenmelerine dikkat etmeleri gerekiyor. Gözaltında oluşan morlukların oluşma sebebi vücudumuzda oluşmuş olan toksinlerdendir. Özellikle bu şikayeti olan kişileri kahvaltılarını düzeli bir şekilde yapmaları gerekiyor. Daha sonra dikkat etmesi gerekenler sigara, kahve veya kafeinli olan içecekler, alkol bu alışkanlıklardan uzak durmaları gereklidir. Bu rahatsızlığı olan kişilerin gözaltı morluklarına doğal çözümler bulup gün boyu 2lt su tüketmeleri gerekir. Böylece bol su içerek vücutta biriken toksinlerin daha kolay dışarı atılmasına yardımcı olursunuz. Hem cildin elastiki olarak yenilenir hem de cilt gençleşerek canlanır.

Gözaltı Morluklarına İyi Gelen Doğal Bitkiler

Bu rahatsızlığa iyi gelen bitkiler papatya çayı, limon, elma çayı, nar çekirdeği yağı, badem yağı, gül suyu, çiğ patates, nane suyu, zerdeçal, salatalık suyu bu bitkilerle olan kürleri düzenli olarak gözaltlarına uygulayan bayanlar faydasını görüyor. Poşet çaylarında gözaltı morluklarına etkisi büyüktür. Poşet çayı gözaltında 15 dakika tutmak yeterli olacaktır. Özellikle bu şikâyetti olan bayanlar bol bol sebze ve meyve tüketmeli ayrıca e vitamini ve c vitamini bol olan meyveleri tüketmeleri gözaltı morluklarının geçmesi için faydalıdır.Gözaltı Morluklarına Doğal Çözümler

Gözaltı Morlukları İçin Öneriler

Hanımlar göz çevresine fazla makyaj yapmamaları ve sürdükleri göz çevresi kremlerini iyice dağıtmaları ve göz çevresinin hava almalarını sağlamaları gerekir. Banyo sırasında bir kaseye papatya koyarak yüzlerine buhar banyosu yaparak hem gözenekleri açılacak hem de gözaltındaki morluklara iyi gelecektir. Göz çevresine buz kompleksi yapmak da bu rahatsızlığa iyi geliyor ve göz çevresini rahatlatıyor. Çiğ patates ve salatalığı dilimleyerek gözaltına ve kapağına koyup 15 dakika bekletmek bu şikayeti olan hanımların rahatlıkla kurtulmasını sağlar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top