Gözleri Olduğundan Büyük Göstermek İçin Nasıl Makyaj Yapılır?

Biz kadınların bir yere giderken, giysilerde ki renk seçimleri, makyaj teknikleri özellikle gözleri ön plana çıkar için yapıldığı bilenen bir gerçek. Hepimiz kocaman gözlerimiz olsun isteriz. Kimlerinden bu böyle olsa da yeteri kadar derinlik yoktur. Küçük gözlü bayanların işi ise daha zordur. Kişide en çok dikkati çeken, ilk bakılan yer olan gözelere daha fazla anlam vermek ve olduğunda büyük göstermek için birkaç makyaj hilesi yeterli olur.

Göz Yapısını Tanımak

Birkaç ufak değişiklik ile istenilen büyük gözleri yakalayıp daha hoş bir görüntüye sahip olmak içten bile değil. Bu işlemlerden önce bence yapılması gereken ilk şey makyajı yapacak kişini kendini ve göz yapısını, eksiklerini bilmesinden geçer. Göz kapakları büyük olan bayanlar, kaş yapıları, alın, gözaltları buradaki ayrıntıları bilmeli buna göre hareket edilmeli.

Büyük Gözler İçin Doğru Makyaj

Göz altlarında olan morluk vb. deformasyonları aydınlatıcı ile kapatmak ve bu alanda daha parlak bir alan oluşturmak, üstte, gözlerde uygulanan makyajı daha belirgin yapar ve daha büyük gözlere sahip olma şansına sahip olabilirsiniz. Göz kapaklarında renk farklıkları hepimizde olan bir şeydir. Krem fondöten veya benzeri ürünler ile rengi yalamak büyük gözler için önemli bir ayrıntı. Eyeliner kadınlar arasında daha büyük gözle için en çok kullanılan ürün. Tüm göze çekilen eyeliner kullanımı ile gözleri büyük ve daha anlamlı göstereceğine küçültür. Bunun yerine gözün yarısından dışa doğru çekmek daha uygun oluyor. Kirpiklere uyguladığınız rimelin hacim veren ve daha uzun gösteren bir rimel ile yapılması gerekiyor. Bunun için kirpik altından bir kerede yukarı rimeli çekebilmelisiniz. Kirpikler ne kadar uzun ve yoğun görünürse gözler o kadar irileşir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top