Güzel ve Etkili Gözlere Sahip Olmak İster misiniz?

İnsanlar birini incelerken şüphesiz ilk dikkat çeken yer gözlerdir. Çünkü gözler insanın kişiliğini yansıtır. Güzelliğin ana kaynağıdır. Her insan güzel ve etkili gözlere sahip olmak ister.

Sizde Güzel ve Etkili Gözlere Sahip Olmak İstemez misiniz?

Güzel ve etkili bakışlar doğuştan geldiği gibi sonradan da kazanılabilir. Büyük gözler her zaman dikkat çekmiş ve beğenilmiştir. Gözleriniz eğer küçükse bir kaç makyaj hilesiyle sizde büyük gözlere ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.Güzel ve Etkili Gözlere Sahip Olmak İster misiniz?

Büyük Gözler Yaratmak İçin Ufak Tüyolar

  • Öncelikle kaş kalınlığına dikkat edilmelidir. Kaşlar ne kadar kalınsa gözler o kadar büyük ve etkili olur. Eğer kaşlarınız inceyse üzülmeyin. Günümüzde kaşları kalınlaştırmak için milyonlarca çözüm var.
  • Ben kaşlarımdan memnunum diyorsanız göz farınızla da gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.
  • Beyaz bir göz kalemi de işinize yarayacaktır. Gözün iç kısmına çekilen beyaz kalem gözü olduğundan büyük gösterecektir.
  • Kirpiklerinizi olabildikçe uzatın. Çünkü uzun kirpikler hem daha dolgun gözüküp yüzünüze ayrı bir hava katacak hem gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir. Ayrıca uzun kirpikler bakışlarınızı da olumlu yönde etkiler.
  • Eğer gözleriniz ön planda olsun istiyorsanız dudaklarınıza daha şeffaf dikkat çekmeyen renkler verin.

Güzel ve Etkili Gözler İçin Doğal İpuçları

Soda ve gül suyu karışımı güzel ve etkili gözlere sahip olmada oldukça faydalıdır. Soda ve gül suyuyla hazırladığınız karışımı birkaç saat buzdolabında bekletin. Daha sonra hazırladığını karışımı bir miktar pamuğa dökerek gözde 10 -15 dakika bekletin. Bir hafta boyunca bu işlemi yapın. Bir hafta sonra değişimi göreceksiniz.

Hafif vuruşlarla göz çevrenize masaj yapın. Bu masaj sayesinde göz çevrenizdeki derinin rahatlamasını ve ölü hücrelerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Her şeyden önce unutulmaması gereken bir kural vardır: Güzel ve etkileyici bakışlara sahip olmanın en kolay ve masrafsız yolu güzel bakmaktan geçer. Güzel bakan gözler, güzel olduğu kadar etkileyicidir de. Güzel bakan gözlerinizi yukarıdaki maddelerle daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top