İlk Buluşmada Çekici Görünmek İçin Makyaj Önerileri

İlk buluşmanın önemi ve ilk izlenim çok önemlidir, özellikle de bayanlar için oldukça önemlidir. İlk buluşmada, fiziksel özellikler dikkat çekmekte hafızaya kayıt edilmektedir. İlk buluşma için çekici görünmek için makyaj önerilerinin başlıcalarını detaylandıracak olursak.

Göz makyajı Far uygulaması

Bir bayanın en dikkat çekici özelliklerinden birisi olan gözler, doğru yapılan makyaj tekniği ile olduğundan daha büyük gösterebilir, göz renginizi daha da fazla ortaya çıkarabilirsiniz. Göz makyajına başlamadan önce göz çevrenizi iyi bir şekilde nemlendirmeli, yaptığınız makyajın daha fresh durmasını sağlayabilirsiniz. Göz makyajınıza başlamadan önce far bazı kullanarak kullandığınız farın daha canlı ve daha pigmentli görünmesini sağlayabilir, daha aydınlık gözlere sahip olabilirsiniz. Renkli gözlü iseniz, gözünüzün katlanma bölgesine mürdüm, koyu yeşil, bordo tonları ile gölgelendirme yapabilir, kahverengi gözlü iseniz katlanma bölgenize sıcak alt tonlu, kahverengi, kızıl tonlar, şeftali rengi tonları uygulayabilir gözlerinizi daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Uygulama yaparken yuvarlak uçlu karıştırma fırçası kullanmanız, az uygulamadan başlayarak daha sonra arttırma yöntemi kullanmanız tavsiye edilir. Uygulamalar da fazla ürün kullanılması doğal bir bitiş elde etmenizi sağlar.

Takma kirpik

Takma kirpikleri artık günlük hayatta oldukça sık kullanılmaya başlamıştır. Sizde ilk buluşmada gözlerinizi daha da vurgulamak ve tüm dikkati gözlerinize çekmek istiyorsanız, doğal görünen takma kirpiklerden yararlanabilirsiniz. Tekli takma kirpikler her zaman daha doğal bir görüntü sağlamaktadır. Takma kirpik uygularken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biriside, kirpik yapıştırıcısını sürdükten sonra 25-30 saniye kadar kurumasını bekledikten sonra kirpiklerinize yapıştırmanız. Elinizde tekli kirpik yoksa ise bütün olan takma kirpiği üçe bölebilir kirpiklerinize bu şekilde uygulama yapabilir, bu şekilde daha kolay bir uygulama gerçekleştirebilir ve daha doğal bir uygulama gerçekleştirmiş olursunuz.İlk Buluşmada Çekici Görünmek İçin Makyaj Önerileri

Ten makyajı

Ten makyajı makyajın en temel basamağıdır. Ten makyajına başlamadan önce cildinize iyice nemlendirmeli, ilk buluşmada fondöten akmasını engellemek için de makyaj bazı kullanılması tavsiye edilir. İlk buluşma için aydınlatıcı özellikli bir baz uygulayabilir, cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Tüm basamaklarda olduğu gibi cilt makyajında da doğal, kendi güzelliğinizi ortaya çıkartmanıza yardımcı teknikler kullanmanız tavsiye edilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top