Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme

Bayanların en çok uğraştığı vücut bölgelerinden birisi de saç modelleri ve bakımıdır. Düz saça sahip çoğu kadın dalgalı veya kıvırcık saçlardan hoşlanabilirken, bunun tam aksine kıvırcık veya dalgalı saça sahip birçok kadın da düz bir saçı olsun istiyor. Ancak hemen hemen herkesin aslında istediği sağlıklı, bakımlı ve parlayan saçlar.

Kıvırcık veya dalgalı saçlara sahip olan birçok kadın saçlarının düz olması adına düzleştirme işlemi için birçok yöntem deniyor. Bu yöntemlerin başında ise ısı kullanarak düzleştirme işlemi yapan saç düzleştirici aletleri. Ancak ısının saça çok da iyi gelmediği herkes tarafından biliniyor. Bunun için ısı kullanmadan doğal yöntemlerle düz saçlara sahip olmanın yollarını sizler için araştırdık.

1- Hindistan Cevizi Sütü

Bir bardak kadar hindistan cevizi sütü içerisine yaklaşık çeyrek bardak kadar limon ilave edilerek elde edilen karışımı buzdolabında soğumaya bırakın. Karışımı buzdolabında soğuttuktan sonra çıkararak krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Elde edilen kremsi karışımı saçlarınıza iyice yedirdikten sonra, sıcak suya bastırılmış bir havlu ile saçlarınızı sararak bekleyin. Bir süre bekledikten sonra şampuanınız ile yıkayabilirsiniz.

2- Süt

Yarım bardak sütü kaynayıncaya kadar ısıtın ve ardından soğumaya bırakın. Soğuyan süte aynı oranda su ilave edilerek elde edilen karışımı bir sprey şişesine koyun. Püskürterek saçınıza uyguladıktan sonra yaklaşık yarım saat beklemeniz gerekiyor. Ardından saçınızı şampuan ile yıkayabilirsiniz.

3- Sıcak Yağ

Kendi tercihinize göre baç bakımı için kullanılan bitkisel yağların yanı sıra hindistan cevizi yağı ve zeytinyağını biraz ısıtmakla işe başlayın. Bunun için kaynamakta olan bir suya plastik bir torbaya koyduğunuz yağı yerleştirebilirsiniz. Isınan yağı saçınıza uygulayın. Ardından saçlarınızı havlu ile sararak yarım saat kadar bekletin. Son olarak şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top