Kedi Gözü Makyajının Püf Noktaları

Göz makyajı, biz kadınlar için en vazgeçilmezler arasında yer alır. Kedi gözü makyajı ise daha çekici bir hava katar. Bu makyaj için birkaç noktaya önem vermeniz gerekiyor. Bu tavsiyelere dikkat ettiğiniz de kusursuz bir göz makyajı, kaçınılmaz olacaktır.

3 Adımda Eyeliner Çekmek

Eyelinerı 3 adımda çekmeyi denemelisiniz. İlk önce kuyruğu çekmelisiniz, iki göz için de kuyruğun eşit kalınlıkta ve simetrik olmasına çok dikkat edilmelidir. Kuyruğun ardından gözlerin iç kısmından dışına doğru ince bir çizgi çekip, en son çizgi ile kuyruğu birbirine bağlayabilirsiniz.

En sık kullandığınız farı, açık durumda eyeliner fırçanızı ve birkaç damla suyu yanınıza alın. Eyeliner fırçanızı ıslatıp, farınıza batırın. Üst göz kapağınızın, kirpik çizgisinin ortasından uygulamaya başlayarak gözlerinizin dış köşelerine doğru güzelce dağıtın. Bu işlemin ardından boş kalan kısımların iç köşelerini doldurun. Bir iki kat rimel uygulaması ile eyeliner görünümünün etkisini daha çok arttırabilirsiniz.

Eyeliner kuyruğunu bu kıvrımın devamı gibi uygulamayı denemelisiniz. Her denemede iki gözünüz için de eşit sonuçlar elde edeceğiniz kesin bilgidir.

Püf Noktaları

Siyah göz kaleminizin ucunun sivri olmasına önem vermelisiniz. İnce fırça her zaman daha kullanışlıdır. Far fırçanızın kısa ve dolgun olması daha fazla kolaylık sağlar. Mat farlar tercih etmelisiniz. Rimel seçiminde ise topaklanmaları önleyen kaliteli ürünler seçilmelidir. Fondöten mutlaka kapatıcıdan ve pudradan önce uygulanmalıdır. Siyah göz kaleminizi kullanmalı, göz kapağınızın üzerine içten dışa doğru ince bir çizgi çekmelisiniz. Bir fırça yardımı ile koyu olan farınızı çizdiğiniz hattın üzerine düzgün bir biçimde sürünüz. Kusursuz bir görünüm sağlamak için kenarlarını taşırmamaya çok dikkat ediniz. Daha sonra ise, fırça biçimindeki likit kaleminizi kirpiklerinizin hemen üzerine gelecek şekilde üzerinden düzgünce geçiriniz. Bu çizgiyi istediğiniz ölçü de kalın olarak çekebilirsiniz ancak, çizginin iç kısımda ince olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kenarlar da olan kusurları düzeltmek için bir kat daha far sürebilirsiniz. Sürdüğünüz farı ve kalemi karıştırabilir, göz kenarlarına yani dış kısma doğru çekebilirsiniz. Daha sonra, kaşlarınızın alt kısmına beyaz ya da açık renkli parlatıcı uygulayabilirsiniz. Makyajı tamamlamak için, kaşlarınızın kıvrımlarını belirginleştirmek amacıyla kalem kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top