Kolay zayıflama yöntemleri – Diyet yapıyorum zayıflayamıyorum cevabı – Bölgesel zayıflama (Göbek eritme – Basen eritme )

Gerçek bir yöntem ile zayıflamak en önemlisine de bölgesel zayıflamak mı istiyorsunuz işte size internette gördüğünüz televizyonlarda duyduğunuz klasik yalanlardan değil gerçeklerden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle kafanıza zayıflamayı koymanız gerekir birinci yöntem budur. Sosyal medyada olsun televizyon programlarında olsun şunu yiyin yağ yakar zayıflarsınız gibi yalanlara inanmayı bırakıyoruz. Yapmanız gereken şey aslında çok basittir. Hiç duydunuz mu bilmiyorum ama Oruç diyeti diye bir diyet programı vardır. Bilimsel olarak da kanıtlanmış bir programdır. 3 yöntemi mevcuttur bunlar ise 16 – 8 aralıklı oruç diyeti , 5-2 aralıklı oruç diyeti , 6-1 aralıklı oruç diyeti. Bu nasıl oluyor ramazan ayında oruç tutuyoruz ama kilo alıyoruz dediğinizi duyar gibiyim. İlk yöntemde 16-8 yani 16 saat aç 8 saat yemek olarak geçiyor , 5 gün yemek 2 gün oruç , 6 gün yemek  1 gün oruç diye kısaca özetleyebilirim size. Mesela 16 saat yemek yemiyorsunuz bunun içinde uykuda dahil 8 saat yemek diye geçiyor 8 saat boyunca yemek yemeyeceksiniz tabi ki . yine 3 öğün olarak erken yada geç  olarak ayarlayabilirsiniz.

<

gobek-ve-basen-eritme-diyet

İnternette gördüğünüz bölgesel zayıflama aleti , bölgesel zayıflama kürleri gibi hızlı zayıflama yöntemleri , zayıflama çayı , zayıflama kürü, zayıflama ürünlerine inanmayı bırakın olsaydı kilolu insan kalmazdı . Artık üşengeçliği bırakıp o tür ürünleri kullanıp zayıflamaya çalışmayın..

İlk önce kendinize net bir hedef belirleyin bu sizin ideal kilonuz olabilir ve her gün yürümeniz gerekir.

Zayıflamanın en önemli unsuru kalori açığı vermektir.

Bu nasıl oluyor derseniz her insanın farklı bir metabolizması bulunur. Kimi insan az yiyerek bile kilo alırken kimi insanda çok yese bile kilo almazlar. Buda metabolizmasına bağlıdır. Günlük çalışma süreniz uyku süreniz su içme durumunuza bağlı olarak kilo alma yada verme hızınız değişmektedir. İlk önce kendi metabolizmanızın günlük ne kadar kalori yaktığınızı öğrenmeniz gerekir. Bunun formüller vardır bunları yapmayacağınız için googleda kısa bir sorgulama yaparak çeşitli sitelerden gerekli bilgileri dolduğunuzda size günlük kalori miktarınızı belirleyebilirsiniz .

Şimdi gelelim nasıl sağlıklı ve kalıcı zayıflayabiliriz.

İlk başlarda telefonunuza kalori ve adım sayar özelliği olan bir uygulama kurmanız gerekiyor örnek olarak yazıyo adlı uygulamayı kurabilirsiniz. Hem yediklerinizin kalorisini hesaplayacak hem de adımlarınızı sayacak bu sayede kolayca kalori takibi yapabileceksiniz.

Beslenmenizden ekmeği çıkartın yada şekeri tuzu çıkartın gibi saçma ve kalıcı olmayan yöntemleri bir kenara koyduysak başlayabiliriz.  Şu diyet ile zayıflayanlar , Bu bitkisel ürün ile zayıflayanlar gibi başlıklı reklamları bırakın unutun .Gün gün şunu yiyeceksin bu saat yemek ye kahvaltı yap gibi saçma diyetleri kenara koyduysak başlayabiliriz.

Sağlıklı yemekleri tercih edeceksiniz yani haftanın bir günü kesinlikle balık yemelisiniz. Et yemeklerini tercih edebilirsiniz. Sebze yemeklerini tercih edebilirsiniz. Ne yerseniz yiyin hepsi serbest fakat kapalı paket ürünleri yani fabrika üretimi ürünleri azaltmak sebebi ise içerisinde bulunan Gluten , Vücudumuzun ihtiyacı vardır ama FAZLA sına değil .

Kolay zayıflama yöntemleri - Diyet yapıyorum zayıflayamıyorum cevabı – Bölgesel zayıflama (Göbek eritme – Basen eritme )

Yediklerinizi yüklediğiniz programa gireceksiniz her gün bunu yapamam diyorsanız zayıflayamazsınız bunu da aklınıza sokun. Başta oruç diyeti demiştik işte o diyeti uygulayacağız nasıl mı kendi yaşam düzeniniz nasıl ise ona uygun gördüğünüz program hangisi ise onu seçin örnek olarak size gösterelim.

Öncelikle belirteyim ki muhakkak en az 8 saat uyku ve en az 3 litre su içmelisiniz.

16 – 8 aralıklı oruç diyetini seçtik diyelim  sabah 7 de kalkıyorsunuz 8 de kahvaltı yapıyorsanız akşam yemeğini kaldırıyoruz yada kahvaltıyı kaldırıp akşam yemeğini ekleyebilirsiniz biz akşam yemeğini kaldırmayı seçiyoruz. En geç öğlen 4de öğle yemeği yada akşam yemeği gibi yiyebilirsiniz 4den sonra sadece sıvı ve birkaç meyve yiyebilirsiniz. Dayanamam ben dediğinizi duyar gibiyim insan 7 günde alışır 14. Günde tamamen alışmış ve hayatınız yeni düzene alışır. Zor değil o kiloları vermek için biraz dişinizi sıkmanız gerekir. Yemek konusunda hiçbir şeyi yasaklamak yok unutmayın . Sadece az yiyoruz ve günlük kalori miktarımızı kesinlikle geçmiyoruz ne kadar kalori açığı verirsek o kadar zayıflamamız kolaylaşacaktır. Ama yemelisiniz hiç yemeden kilo veremezsiniz. Sağlıklı yemekleri seçin ve mümkünse beyaz ekmek yerine tam tahıllı gibi ekmek türlerini seçin her öğünde en az  1 dilim ekmek yiyin. Yemeniz için size sadece tek tavsiyemiz bilim adamlarının da açıkladığı yağları kullanmanızı istiyoruz bunlar Hindistan cevizi yağı  ve zeytin yağıdır.

Nasıl yanı derseniz günlük kalori miktarınız 2500 çıktığını var sayalım siz 1750 kalorilik yemek yerseniz günlük 750 kalori açık verirsiniz buda yaklaşık olarak 10 günde 1 kiloya tekabül eder . Birde buna ek olarak günde 10.000 adım attığınızı varsayarsak verdiğiniz kalori açığı yükselecektir. Peki bölgesel zayıflama ne olacak derseniz. Vücudunuz kalori açığı verdiğiniz için kan akışının hızlı olduğu kesimlerden yağ yakmaya başlayacaktır. Sizin eritmek istediğiniz bölge basen , göbek gibi kan akışının az olduğu bölgeler ise yaptığınız diyete ek olarak o bölgeler için egzersiz yapmanız gerekir. Bunun için youtube da bulunan birkaç video ekliyoruz. O bölgedeki kan akışını hızlandırırsanız verdiğiniz kalori açığı sayesinde vücudunuz o bölgede yağ yakmaya başlayacak ve artık yeni elbiselere ihtiyacınız olacak .

Basen bölgesi için yapmanız gereken hareketler