Lazerle Diş Beyazlatmalı mı?

Hepimizin yaşadığı sorunlardan biri de dişlerimizin istenilen görünümü vermemesi yani olduğundan sarı görünmesidir. Bu sorunun nedenleri aslında çok basit. Ağzımıza yeteri kadar hijyen sağlayamamamızdır. Yemeklerden sonra ağzımızda, dişlerimizin arasında yemek kalıntıları kalır ve bizler gerekli hijyeni göstermezsek dişlerimiz zamanla doğal beyazlığını kaybeder ve plaklar oluşur. İçeriğinde asit bulunan içecekleri çok fazla sayıda tüketmek diş minelerinde aşınma ve zayıflamalara yol açar. Dişlerimizin mine tabakalarında plaklar bırakarak dişlerimizin renginin değişmesine sararmasına, kokmasına, kötü bir görüntü vermesine neden olur. Bunun yanında kalıtsal özelliklerde dişlerin sararmasına yol açmaktadır. Kalıtsal özelliklerimize göre sağlıklı görünen dişlerimiz zamanla yerini kokmuş ve sarı dişlere alır. Kötü alışkanlıkların bir diğeri sigara kullanımımız da dişlerimizin sararmasına ağzımızın kokmasına ve hatta dişlerimizde gittikçe kahverengiden siyah bir görünüm almasına yol açar.

Kalıcı Diş Beyazlatma (Lazer)

Bu yöntem ile dişler bir kaç ton açılır. Lazer işlemi dişlerin tabakasında oluşan renklendirmeyi giderme işlemidir. Klinikte diş doktoru tarafından profesyonelce lazer uygulaması ile dişleriniz beyazlar.Lazerle Diş Beyazlatmalı mı?

Lazer İle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Deneyimli olan bir hekim tarafından diş üzerine ağartıcı bir ilaç sürülür. Dişlerin üzerine belli bir süre lazer ışığı tutulur. Bu işlemde lazer dişin üstüne işlemez, dişi beyazlatma görevi görmez. Beyazlama jelinin aktif hale gelmesini sağlar ve kimyasal reaksiyonlar başlar. Bu işlem 45-50 dakika arası sürer. İşlem bittiğinde sonuç hemen gözlenir. Bununla birlikte istenilen beyazlık için bir kaç defalık seans gerekebilir.

Kalıcı Beyazlatmayı Kimler Yapabilir?

Kalıcı beyazlatma hemen hemen herkes tarafından yapılabilir. Ancak ağzında diş eti hastalıkları ve ilerlemiş çürükleri olan bireyler önce tedavilerini yaptırmaları gerekmektedir. Daha sonra diş beyazlatma uygulamasını gerçekleştirebilirler. Hamileler ve emziren annelerde bu uygulamayı yaptırabilirler ancak daha dikkatli olunması gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top