Modanın 5 Altın Kuralı

Hep tartışılsa da moda denilince aklımıza gelen en önemli şey kendimize yakışanı giymektir. Ancak bunu yaparken günün trendlerini takip etmeyi unutmamalıyız. Üzerimize yakışan giyerken vücut yapısı olarak vücut yapımıza uygun parçaları seçmek ve bunları uygun bir şekilde kombinlemek bizi moda konusunda her zaman şık yapacaktır. Vücut yapımıza göre giyinmek yani fazla kilolarımız varsa bunları gizleyecek kıyafetler tercih etmek veya daha dar giyebilecek bir vücuda sahipsek buna göre giyinmek bizi her zaman olduğumuzdan daha şık ve güzel gösterecektir. Tüm bunları yapmak için ise modanın altın kurallarını bilmemiz gerekmektedir. İşte size nasıl bir vücut yapınız olursa olsun her zaman şık olmanızı sağlayacak modanın 5 altın kuralı hakkında önemli bilgiler.

Kıyafet Seçimi

Belki de yapılan en büyük hatalardan birisi bir kıyafet alırken kullanım alanını düşünmeden o kıyafeti almaktır. Çünkü bu şekilde alınan kıyafetler genelde kullanılmamakla beraber sizin için gereksiz bir kalabalık oluşturarak dolabınızda yer kaplayacaktır. Bu sebepler kıyafet alırken ucuz ve çok almak yerine daha uygun fiyatta ama az alarak kendinize yakışanı almanızdır.

Olmazsa Olmazlar

Bildiğiniz üzere işler her zaman yolunda gitmez. Bu sebeple herhangi bir aksilik durumunda yani o gün giyeceğimiz kıyafetin başına bir şey gelmesi durumunda bizi kurtaracak garanti bir kıyafet kıyıda köşede bulunmalıdır. Çünkü her zaman zor zamanlar için hem bizi kurtaracak hem de pratik olacak belirli sayıda kıyafetimiz bir köşede bulunmalıdır. Kurtarıcı olarak her zaman yardımımıza yetişecek bu ürünler sizin zor zamanlarda dahi şık olmasını sağlayacaktır.

Ön Yargılı Olmamak

Bu benim tarzım değil diye bir kenara ittiğimiz ürünler aslında üzerimizde harikalar yaratabilir. Bu nedenle denemeden, bu benim tarzım değil diyerek hiçbir ürünü bir kenara itmemeliyiz. O kıyafet o gün sizin kurtarıcınız olabilir.

Vücuda Uygunluk

Vücudunuza uygun bulduğunuz ürünleri almaktan çekinmeyin. Çünkü bir daha o kadar uygun bir kıyafet bulamayabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz kıyafetlerin çeşitli renklerini alarak moda anlayışınızı bir üst seviyeye çıkarın.

Gereksiz Kıyafetlerinizi Atın

Dolabınızda bulunan gereksiz ve kullanmadığınız kıyafetler size o gün yakışacak sizi şık yapacak kıyafetlere ulaşmanızı engeller. Bu sebeple belirli periyotlar ile dolabınızdaki gereksiz ve giymediğiniz kıyafetlerden kurtulmak sizi şık olma konusunda bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top