Permalı Saçlar İçin Şampuan

Biz kadınlar genelde değişiklikten hoşlanırız. Bu değişim isteğinin birçok nedeni vardır: kimi zaman psikolojik değişkenliklerle, kimi zaman ise yaşın ilerlemesiyle oluşmaktadır. Tarzımızda, ev dekorasyonumuzda ve genelde de saçlarımızda yaparız bu değişiklikleri. Saçları boyatmak, kestirmek bazen de stilini değiştirmek. Fakat bütün bu müdahaleler yüzünden saçların sıkça yıpranıp tellerinin de zayıfladığı görülmektedir. Saçlara hangi işlem yapılırsa yapılsın hepsinin ayrı bir bakım ve onarım gerektirdiği de aşikardır. Saç bakımına yapılan işlem kadar hatta belki daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Bakıldığında perma saçların daha dalgalı ve kıvırcık görünmesi için çok yaygın bir şekilde uygulanan bir işlemdir. Bir o kadar da saçları yıpratmaktadır.

En Sağlıklı Perma Sahibi Olmanın Yolu Nedir?

Sadece sonrasında değil öncesinde de saçlara bakım ve nemlendirilme yapılmalıdır. Karar verildiğinden bir iki ay öncesinde şampuanından bakım yağlarına kadar kullanılmaya başlanmalıdır. Aynı zamanda perma yapılacak yerdeki kullanılan malzemeler de iyi araştırılmalıdır. İçerisinde kullanılan kimyasallar saça oldukça zarar verir. Bu yüzden her yerde ve herkese perma yaptırılmamalıdır. Bahsettiğimiz gibi perma işlemi çok yıpratıcı bir işlemdir. Bunun için perma yapıldıktan sonra saçın şampuan ve bakım kremleriyle beslenmesi gerekmektedir.Permalı Saçlar İçin Şampuan

Sıcak Yağ Bakımı

Bu bakım saçın yumuşak kalmasını ve kurumamasını sağlar. Eczanelerde bunun için birçok krem bulunmaktadır. Bu kremlere rahatça ulaşılabileceği gibi kremler de tam amacına yöneliktir. Aynı zamanda satın almak istemeyenler, sizin için de ev yapımı bir tarifimiz var. Bu tarifte Kanola, badem veya zeytinyağı kullanılmaktadır. Kişinin saç uzunluğuna göre kendisi miktarını ayarlamalıdır. Belli miktardaki yağ biraz ılıtılmalısınız. Saç diplerinden başlayarak saça uygulamalısınız. Baş üstünde toplanıp bir havlu ile saç kapatılmalıdır. 2-3 saat kadar beklenmeli ve sonra saçı uygun perma şampuanı ile yıkamalısınız. 2 haftada bir olarak bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bunun yanında da eğer kırıklarınız çok arttıysa saç uzmanlarındaki köklü bakımları kullanabilirsiniz.

Permalı Saçlar İçin Şampuan

İlk olarak dikkat edilmelidir ki permalı saçlar haftada maksimum 3 kere yıkanmalıdır. Zaten yıpranmaya müsait olan bir saç yapısında olduğunuz için dikkat edilmediği takdirde saçta büyük hasarlar oluşabilir. Şampuan seçiminde ise içinde B vitamini ve shea yağı olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle kuru saçlar için üretilen özel nemlendirici şampuanlar tercih edilmelidir. Pazar gibi yerlerden alınan ürünler veya bilinmeyen markalar; alındığı amaç yerine hem yıpratma etkisinde bulunmakta hem de sağlık açısından çeşitli rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bilindik markalar ve çoğu zaman da tavsiyeler daha iyi sonuçlar vermektedir. Güzelliğimiz kadar sağlığımız da önemlidir. Bilinçli olmakta fayda var.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top