Saç Bakımı İçin Gerekli Olanlar

Çok kuru saçlara sahipseniz, saçlarınızı şampuanlarken sadece ıslak saç diplerine parmak içleri yardımıyla uygulayarak durulayabilirsiniz. Bu şekilde yaparak hem saçınızı temizlemiş hem de daha fazla kurumasını önlemiş olursunuz. Normal saç yapısına sahip iseniz, şampuanı saça dairesel hareketler yaparak uygulamanız daha uyu olacaktır. Şampuan uyguladıktan sonra saç iyice durulanmalıdır. Saçınızı iyi durulamazsanız saçta biriken şampuan kalıntıları saçların daha mat görünmesine ve kurumasına neden olacaktır. İkisi bir arada şampuanlar kullanılacaksa sadece hafta da bir defa kullanılması tavsiye edilir. Çünkü ikisi bir arada ürünler önce saça yumuşaklık kazandırır fakat içerisinde bulunan silikon madde nedeniyle çok sık kullanıldığında saçta ağırlık ve yağlanma meydana gelir.

Saçlara Soğuk Su Mucizesi:

Saçlar çok sıcak suyu sevmez. Sıcak su saçlarınızın yıpranmasına ve zamanlar dökülmesine neden olacağından saçlarınızı ılık su ile yıkamanız tavsiye edilir. Hatta soğuk su ile yıkamaya cesaret edebilenler için, soğuk su saçlara mükemmel bir parlaklık kazandırır. Ayrıca saçları fön makinesi ile kurutmak yerine ısıtılmış bir havlu ile önden ıslaklığı alınmalı ve kendi kendine kurumasını beklemek daha iyi olacaktır. Ancak illa ki fön makinesi kullanılacaksa en düşük ayarda kullanılmalıdır. Saçların ıslak taranması daha fazla yıpranıp kırılmalarına yol açacağından ıslak saç taranmamalıdır. Islakken taramak isteyenler geniş dişli tarak tercih etmelidirler.

Saç Bakımı Stresten Arınmaya Da Yardımcı Olur:

Saçlarınızı yıkarken saç diplerinize nazikçe masaj yapmanız hem saç derinize bakım yapar hem de mutluluk hormonunun artmasına neden olur. Bunun yanında aslında yağlı saçlar her gün yıkandığı için yağlanmaz şampuanın saçta fazla bekletilmesi ve saçın ağırlaşması sonucunda saç derisi daha fazla yağ salgılar. Saç kremi kullanacaksanız saç diplerine uygulanamaya dikkat etmeniz gerekir. Çünkü saç diplerinin ek bir bakımı ihtiyacı yoktur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top