Sivilce Akne Maskesi

Herkesin bir dönemde olsa sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Sivilce maskeleri yüzündeki sivilcelerin, lekelerin yok olmasını sağlayacaktır. Ancak öncelikle bunların oluşmasını etkileyen sebepleri ortadan kaldırmakla yola çıkılmalıdır.

  • Sivilce Oluşumunu Engellemek için Neler Yapmalıyım
  • Sivilceleri kesinlikle sıkmayınız. Çünkü sıktığınız sivilcenin iltihabı dışarı çıkar ve sivilce oluşumuna sebep olacaktır.
  • Ciltte oluşan sararmaların, lekelerin, sivilcelerin en büyük sebeplerinden biri olan sigarayı kesinlikle içilmemeli ve içilen ortamda bulunmamalı.
  • Gece yatmamda önce mutlaka cildimizi temizleyip, uyumalıyız.
  • Sizlere anlatacağımız sivilce maskeleri düzenli olarak kullanmalısınız.
  • Sivilce Maskeleri

1.Limonlu Sivilce Maskesi

Sivilce maskesi yapımında oldukça tercih ettiğimiz limon ilk maskemiz içinde yer alacaktır. Diğer malzememiz ise bal. Sivilce maskeleri arasında sıkça önerdiğimiz bu maskeyi hazırlamak için 1 yemek kaşığı limon suyu ile 2 yemek kaşığı balı karıştırın. Kısık ateşte kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra yüzünüze sürebileceğiniz sıcaklığa gelince sivilce maskesini yüzüne uygulayın.15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

2.Gül Suyu ile Sivilce Maskesi

Cildimizi temizleyen ve sivilce maskesi yapımında kullandığımız diğer malzemede gül suyudur. Sivilce maskesini hazırlamak için 1 çorba kaşığı gül suyu ve 1 çorba kaşığı balı karıştırın, sonra cildinize sürün. 20 dakika beklettiğiniz sivilce maskesini ılık su ile yıkayınız.Sivilce Akne Maskesi

3.Elmalı Sivilce Maskesi

Sivilce maskeleri cildi tedavi edici, ölü deriyi atıcı özellikteki doğal besinlerden yapılmalıdır. Bu sivilce maskemiz de bu özelliklere sahip elma ve ballı kullanacağız.1 elmayı rendeleyin ve üzerine 3 yemek kaşığı balı ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız sivilce maskesini 20 dakika yüzünüzde bekletin ve sonra ılık su ile yıkayınız.

4.Killi Sivilce Maskesi

Cilde oldukça iyi gelen, cildin yenilenmesini, kan dolaşımın hızlanmasını ve sivilcelerin kurumasını sağlayan kil kullanır. Yarım tatlı kaşığı limon, yarım tatlı kaşığı kil ve yarım tatlı kaşığı aspirini iyice karıştırın. Maskeyi cildinize sürün 20 dakika bekletin, sonra ılık su ile yıkayın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top