Taze ve Canlı Gösteren Makyaj Teknikleri

Günlük hayatınızda canlı ve fresh makyaj yapmak hepinizin tercihi olmak ile beraber birkaç basit ipucu ile daha hızlı ve daha pratik zamandan tasarruf edilerek daha kolay bir makyaj uygulaması ile taze ve canlı bir makyaj görünümünüze kavuşabilirsiniz.

Nemlendirici

Makyajın en önemli gizli kuralları arasında yer alan nemlendiriciler, cildinizin daha parlak, aydınlık vede taze görünmesinin en önemli ve başlıca unsurlarındandır. Cilt tipinize uygun nemlendiricinizi sabah ve akşam olmak üzere düzenli kullanımı doğrultusunda, cildiniz her daim canlı ve parlak görünecektir.

Makyaj bazı

Cilt tipinize uygun makyaj bazını ya da C.C kremi deneyimli uzmanlar tarafından tavsiye edilen ürünü ilk aşama olarak cildinize uyguladığınız da leke, kızarıklık gibi cilt sorunlarınızı baskılayarak cildinizi fondöten hazırlamış olursunuz.

Fondöten

Taze ve canlı gösteren makyaj teknikleri başında kuşkusuz en önemli makyaj malzemesi fondötendir. Doğru tercih edilen fondöten doğru ve doğal uygulama ile cildinizin tüm kusurlarını kapatarak, cildinizi daha fresh göstermesine yardımcı olur. Cildinizde cilt lekeleri ya da renk eşitsizlikleri yok ise BB krem kullanarak hem daha doğal bir bitiş sağlayabilir, hem de daha canlı bir cilt tonuna sahip olabilirsiniz. B.B krem ile fondöten arasındaki farkı kısaca özetlemek gerekir ise, B.B krem nemlendirici özelliği yüksek olan kapatıcılığı az seviyeden orta seviyeye doğru giden kozmetik ürünüdür. Fondöten cilt tiplerine göre farklılık gösteren kapatıcılığı orta seviyeden yüksek seviyeye çıkan renkli kozmetik ürünüdür.

Nude(ten rengi) göz kalemi

Ten rengi göz kalemi son dönemin en popüler trendleri arasına girmeyi başarsa da en önemli özelliklerinden bir tanesi de gözlerinizin içine çektiğiniz zaman gözlerinizin daha açık, aydınlık ve fresh görünmesini sağlamaktadır.

Rimel

Doğru uygulanmış rimel gözlerinizi daha açık ve ferah gösterir. Rimel uygularken rimel fırçasını kirpik dibinize dayayarak kirpik uçlarınıza doğru hafif zig zag hareketler ile uygularsanız, kirpikleriniz de yapışmayı önlersiniz.

Allık ve aydınlatıcı

Doğal ve fresh makyajın en önemli unsurlarından bir tanesi de allık, elmacık kemiklerinizin üstüne ten renginize göre, pembe, şeftali hafif parlak tonlarda uygulama yapmanız tavsiye edilir. Aydınlatıcı kullanarak cildinizin daha taze ve ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Aydınlatıcı elmacık kemiklerinizin üstüne, dudak üstüne de uygulayabilirsiniz.

Dudaklar

Dudaklarınızı renkli nemlendirici kullanabileceğiniz gibi açık tonlarda ruj da uygulayabilir, isterseniz sadece dudak kalemi ile doldurabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top