Ünlü Diyetisyenlerden Tavsiyeler

Günümüzde yoğun iş temposundan ve hareketsiz yaşantımızdan dolayı sağlıksız besleniyoruz. Hazır besinlerle beslenerek hem sağlıksız besleniyoruz hem de daha hızlı bir şekilde kilo alıyoruz. Bu nedenle ünlü diyetisyenlerden tavsiyeler birçok kişinin işine yarıyor. Özellikle yeşil renkli sebzeleri tüketmemiz sağlığımız açısından faydası oldukça fazladır. Yeşil yapraklı sebzeler kan dolaşımını hızlandırarak solunum yolunu güçlendirici etkisi olup kanser hastalığı ile de daha güçlü bir şekilde savaşmamıza yardımcı oluyor. Bu sebzelerin özellikle çiğ tüketilmesi sağlığımız açısından daha da faydalıdır.

Diyet için Gerekli Beslenme Alışkanlıkları

Yeşil yapraklı sebzeleri kurutarak yapılan salatalara ve soslara katılarak lezzeti bir kat daha artacak. Maydanozun idrar sokturucu olduğu kadar C vitamini deposudur. Maydanoz portakaldan 3 kat daha fazla C vitamini vardır. Maydanoz da bulunan A vitamin ve içeriğinde bulunan beta- karoten sayesinde meme kanseri oluşumunu da önlüyor. Beta-karoten ayrıca diğer kanser hücrelerinin oluşumuna da engelliyor. Bu nedenden dolayı maydanozu sabahları kahvaltıda tüketmek ve salatalarda kullanmamızda oldukça faydalıdır. Maydanozun içeriğindeki flavonoidler ve antioksidanlar sayesinde tümör ve kanserin oluşumunu engeller.Ünlü Diyetisyenlerden Tavsiyeler

Tavsiye Edilen Beslenme Alışkanlıkları

Biz diyetisyenlerin danışanlarımıza en çok tavsiye ettiğimiz maydanoz hem kilo vermek için hem de birçok faydası olduğu için temel besin maddesi olarak danışanlarımıza tavsiye ediyoruz. Maydanoz özellikle kan şekerini düzenler, mesaneyi güçlendirici etkisi çoktur ve böbrekte taş oluşumunu engeller. Genel olarak herkesin tüketmesi gerekli olan maydanoz kan basıncını düzenler ve yüksek tansiyona bağlı olarak oluşacak olan herhangi bir hastalığında önler. İdrar, karaciğer ve böbrekleri temizleyerek böbrekte bulunan fazla tuzun ve suyun atılmasına yardımcı olur. Özellikle kadınlarda adet öncesi oluşan ödemi daha hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olur. Danışanlarımıza tavsiye ettiğimiz detokslardan biri de bu tariftir. Bu tarif hem kilo vermeye yardımcı olacağı gibi hem de vücutta biriken ödeminde atılmasına yardımcı olacaktır. Bu tarif ara öğünler de tüketilmesi gerekiyor. Kereviz sapı, maydanoz, elma, zencefil, ıspanak, limon suyu ve su ile blenderden geçilir ve ara öğünlerde tüketilmesi faydalıdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top