Vajina Estetiği ve Cinsellik

Vajina Estetiği ve Cinsellik

Doğum yapan kadınların, karşılaştıkları vajina problemlerinden biri de, normal doğuma bağlı vajina girişi ve vajina yapısında oluşan kalıcı bozukluklar ve genişlemelerdir. Cinsel beraberlikte çiftlere sorun yaratan bu genişleme ve kalıcı bozukluklar birçok vajinal rahatsızlığa yol açmaktadır. Bu tür genişlemeler hem cinsel hem de estetik görünüm şikâyetlerine sebep olmaktadır. Özellikle genç bayanlar genital organ iç dudaklarının normalden sarkık olması veya birinin diğerinden farklı boyutta olmasıdır. Kadınlık organının iç dudakları büyük ve sarkık olması günlük yaşamda fiziksel ve psikolojik açıdan birçok probleme sebep olmaktadır. Bayanlar dar pantolon giyememekte ya da mayo, bikini kullanamamaktadır. Aynı zamanda kadınlar, rahatsız oldukları cinsel organ görünümü nedeni ile eşlerinden utanmakta ve bu da cinsel hayatlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Yukarıda sayılan tüm bu sorunlara çözüm vajina estetik ameliyatıdır. Bu ameliyatlara olan ilgi son zamanlarda oldukça artmış olup her geçen gün daha çok kadın vajina estetiği için doktorlara başvurmaktadır. Bu sorunlardan şikâyetçi birçok kadın, son derece basit olan vajina estetiği ameliyatı olup, psikolojik ve cinsel açıdan huzura kavuşmaktadırlar.

Vajina Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Vajinadaki estetik problemlerinden ötürü cinsel birleşmede ağrı, utangaçlık ve düzenli ilişkide sorunlar oluşmaktadır. Görüntü itibari ile bozulmuş olan dokunun düzeltilmesi basit bir operasyon olup genelde lokal anestezi tercih edilmektedir. Operasyon geçiren kadının, operasyon sonrası dört beş saat süre ile kalması yeterli olmaktadır. Vajina operasyonu sonrası dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Bu işlemler adet bitiminden hemen sonra yapılmalı, operasyondan sonra düzenli olarak pansuman işlemleri uygulanmalı ve bunların yanı sıra bir ay süre ile cinsel beraberlik kurulmamalıdır. Tüm bu noktalara dikkat edildiğinde eski sağlığına kavuşan kadın, cinsel beraberliğinde daha rahat davranmakta ve kendini psikolojik açıdan çok daha rahat hissetmektedir.

Vajina Estetiği Fiyatları Nedir?

Vajina estetiği fiyatları bu işlemi yapan hekime, hastaneye ve yapılacak operasyon kapsamına göre değişiklik gösterir. Ayrıca yapılacak olan ameliyatın lokal ya da genel anestezi ile olup olmamasına göre de farklar bulunur. Fiyat belirlemek için, önce muayene yapılmalı ve ona göre bir yol izlenmelidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top