Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir ? Nasıl Uygulanır ?

Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir ? Nasıl Uygulanır ?

Güzel görünmenizin en önemli koşullarından birisi süphesiz ki bakımlı ve canlı bir saça sahip olmanızdır. Birçok kadın daha ışıltılı ve sağlıklı bir saça sahip olmak için yağlardan faydalanır. Saçı besleyen, koruyan ve sağlık veren yağların başında ise yılan yağı gelir.

Yılan yağı, piyasada bulunan yağlara kıyasla, hakkında en az bilgiye sahip olunan yağdır.

Çin su yılanının omega 3 açısından zengin olduğunun açıklanmasının ardından yılan yağı Çin’de kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle de ağrı kesici olarak oldukça yaygın kullanılmıştır.Hala sıklıkla kullanılmaya devam etmektedir.

Yılan Yağının Saça faydaları nelerdir ?

Yılan yağının alternatif tıpta yaygın bir şekilde kullanılmasının yanı sıra, üne kavuşmasının bir diğer sebebi saç bakımında çok etkili olmuştur.
Eski Mısır’da yılan yağı, kelliğe çözüm olarak kullanılmıştır. Kelliğe karşı kullanılmasının nedeni ise EPA asidinin etkinliğidir.

Yılan Yağının Saça Faydaları Nelerdir ? Nasıl Uygulanır ?

Yılan Yağının Saça Nasıl uygulanır ?

Yağı direk saçınıza sürebilir ya da yılan yağı özlü bir şampuan da kullanabilirsiniz. Eğer saçınız çok yıpranmışsa yılan yağını saçınıza direk uygulamanız yerinde olacaktır. Eğer başka yağlarla karıştırıp kullanacaksanız, saçınızın diplerinizden başlayarak yağı tüm saçınıza güzelce yedirin. 20-30 dakika süre ile bekledikten sonra güzelce durulayın. Ardından saçlarınızı yine yılan yağı özlü şampuanla yıkayabilirsiniz. Yağı ve şampuanı kullandıktan sonra saçınızın nem kazandığını ve kuruluğunun azaldığını göreceksiniz.

Bu uygulama aynı zamanda saçları sıklıkla kopanlar ve kırıkları olanlar için de iyi bir formüldür. Zayıf olan saçlarınızın yerine daha hacimli ve kuvvetli yeni saç tellerinin çıktığını göreceksiniz. Burada önemli olan nokta ise, yılan yağı, aile geçmişinizde genetik kellik ve saç dökülmesi gibi probleminizin olmaması durumunda etkili olmaktadır. Aksi durumda fayda sağlayamayacaktır. Yılan yağını başka bir yağ ile karıştırmadan kullanacaksanız eğer, saçınızın özellikle yoğun olarak dökülmüş olan kısımlarına 1-2 damla civarında sürün. Bu işlemi haftada 3-4 kez tekrarlayabilirsiniz.

Uygulayacağınız bölgeye yağı damlattıktan sonra parmak uçlarınızla saç diplerinizi ovuşturarak iyice emilmesini sağlamalısınız. Biraz bekledikten sonra ılık su ve şampuanla saçınızı güzelce yıkayın. Bu işlemleri düzenli yaparsanız,
bir ayın sonunda saçlarınızın canlandığını göreceksiniz. Yılan yağının şimdiye kadar zararlı bir etkisi bildirilmemiştir. Fayda görme sürenize göre yağı kullanmaya karar verebilirsiniz.

Yılan yağının saça faydaları nelerdir ?

Yılan yağı saçı besler güçlendirir ve korur.
Saç kırılmalarını ve yıpranmalarını engeller.
Dökülmeyi azaltır.

Yılan yağı saça nasıl uygulanır ?

Öncelik ile saçınız temiz olmalı az miktarda saçlarınıza damlatınız ve tarayınız 1 saat beklettikten sonra yıkayınız.
Bir diğer öneri ise videoda Dr. Ender beyin tarifidir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top